Festivalul Naţional de Dans “CUPA DUNĂRII”

Festivalul  Naţional de Dans “CUPA DUNĂRII”
Festivalul Naţional de Dans “CUPA DUNĂRII”

Sambata, 26 octombrie, pe scena Teatrului Tudor Vianu s-a desfasurat prima editie a festivalului national de dans „”.

Peste 200 de dansatori veniti din toata tara s-au intrecut in maiestrie oferind un spectacol de zile mari spectatorilor prezenti in sala.

, presedintele Asociatiei si cea care s-a ocupat in cele mai mici amanunte de organizarea festivalului, ne-a declarat ca aceasta prima editie a adus pe scena copii talentati, unii cu multa experienta in domeniul dansului dar si multi aflati in plin proces de afirmare.
Vazand succesul de care s-a bucurat aceasta prima editie deja se gandeste la editiile ce vor urma!

Iata insa si clasamentul final al festivalului, cel care reflecta munca participantilor:

La categoria 6- 10 ani
Trofeu:
Clubul Sportiv Davidans, Bucuresti
– Dance Formation „Mirage” – Russe, Bulgaria
Locul I:
AMALIA IOANA PETRE – Angy Dance Studio, Techirghiol
Duet – Clubul Sportiv Davidans, Bucuresti
Grup – Asociatia pentru Formare – Şcoala copiilor Minardo, Bucuresti
Ansamblu– Clubul Sportiv Davidans

La categoria 11-14 ani
Trofeu:
Solo – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
GABRIEL COCOS – Millenium Art
Duet – Scoala Populara de Arte si Meserii, Pitesti
Trio – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Grup -Angy Dance Studio, Techirghiol
Grup – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Ansamblu – RITMIC – Clubul Copiilor „MARIUS BUNESCU”, Caracal
Locul I:
CRISTINA BADEA – Angy Dance Studio, Techirghiol
BEATRICE COMAN – Millenium Art
Duet Scoala Populara de Arte si Meserii, Pitesti
Trio – Millenium Art
Grup – Dance Formation „Mirage” – Russe, Bulgaria
Ansamblu – Millenium Art
Ansamblu – Ballet Magic, Vratsa-Bulgaria

La categoria peste 14 ani
Trofeu:
MILITARU CATALINA – Facultatea de Educatie Fizica si Sport, Craiova
Duet – Dance Formation „Mirage” – Russe, Bulgaria
Ansamblu – Dance Formation „Mirage” – Russe, Bulgaria
Ansamblu – STARS – Clubul Copiilor „MARIUS BUNESCU”, Caracal
Ansamblu – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Locul I:
ENACHE ANDREEA – Asociatia judeteana Sportul Pentru Toti – Olt
Duet – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Trio – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Grup – Dance Studio Impuls – Russe, Bulgaria
Ansamblu – Ballet Magic – Vratsa, Bulgaria

Participanti la Cupa Dunarii
Participanti la Cupa Dunarii

Ii felicitam si noi atat pe organizatori cat si pe participanti si asteptam cu interes editiile urmatoare.

Comenteaza