Gloria Comana a împărțit punctele dar zice că a avut ghinion!

Gloria Comana - ACS Pro Giurgiu: 3-3
: 3-3

Gloria Comana a terminat la egalitate, 3 – 3, partida cu ACS Pro Giurgiu disputată duminică, 11 iunie, în a Ligii a 5-a Giurgiu, Seria Sud.

În urma acestei etape Gloria Comana se află pe locul 7 în Seria Sud, cu 37 de puncte, la două etape înainte de finalul acestei ediții de campionat.

Lucru oarecum surprinzător, în loc să se bucure de egalul făcut în compania ACS-ului, echipa de pe locul doi, echipă care este deja de Liga a 4-a, cei de la Gloria sunt nemulțumiți…

Sunt nemulțumiți de ghinionul pe care îl au, după cum ei înșiși afirmă, recunoscând că ceva nu merge chiar cum trebuie în jocul echipei lor.

”A fost un meci foarte greu, am întâlnit o echipă foarte bună și am intrat încrezători în teren, cu convingerea că vom obține un rezultat bun”, mi-a spus Valentin Dumitrache, de la Gloria Comana.

”Din păcate lucrurile nu au evoluat chiar cum ne-am dorit noi… După doar 20 de minute de joc ne-am văzut conduși de oaspeți.
Până la pauză am egalat prin golul înscris de golgheterul nostru Dumitrache George.

După pauză am început promițător însă ghinionul ne-a urmărit și am primit al doilea gol, fiind iarăși conduși; am egalat și de această dată prin golul lui Alexandru Iurac iar doar după câteva minute am preluat conducerea, Dumitrache George marcând cel de-al treilea gol al nostru și al 18-lea al lui în această ediție de campionat.

Bucuria noastră nu a durat prea mult însă; cu fix 2 minute înainte de finalul meciului am fost egalați și din învingători cum ne vedeam, a trebuit să ne mulțumim doar cu un egal.

Neatenția ne-a costat foarte mult și de această dată și am pierdut iarăși puncte prețioase.
De 4 etape pățim același lucru, neștiind să gestionăm finalul meciurilor; este al treilea egal consecutiv, fapt care ne nemulțumește și ne face să ne gândim la unele măsuri care trebuie luate.

Mai sunt 2 etape din acest sezon, nu prea mai avem ce face dar sperăm ca în sezonul viitor să ne întărim echipa și să ajungem, de ce nu, o forță.
Vreau să mulțumesc tuturor celor prezenți la activitatea noastră”, a încheiat Valentin Dumitrache de la Gloria Comana.

PS. Pentru Valentin Dumitrache a fost un meci foarte greu duminică, el fiind în plină nuntă – nunta sa! Îi urez și aici: Casă de piatră!