Nu ne-am lăudat până acum! Am început foarte bine campionatul

Debut bun al Energiei Remus

AS Energia Remuș a învins pe în prima etapă a Seriei Sud a Ligii a 4-a Giurgiu, sâmbătă, 2 septembrie.

Echipă nou promovată, debutând cu o victorie Energia Remuș a dovedit că toate cele spuse până acum, legate de evoluția sa viitoare și de atingerea obiectivelor propuse nu sunt vorbe în vânt ci lucruri asumate, afirmații bazate pe resurse reale ale echipei.

”9 (nouă) transferuri am făcut până acum, toți cei veniți fiind oameni cu multă experiență și cu dorința de a pune umărul alături de noi la atingerea obiectivului propus pentru această ediție de campionat și anume unul din primele două locuri în serie”, mi-a spus Ionel Rădoi, de la Energia Remuș.

”De la Dunărea Giurgiu au venit Danciu, Marcu, Gaură și Andone. De la Izvoarele a venit Ceaușu, de la Bragadiru a venit Roșca Alex, de la Mihai Bravu a venit Răzvan Nedelea, de la Electrica București a venit George Trăistaru și un transfer pe ultima sută de metri, portarul Stanciu Bogdan, de la divizionara C Înainte Modelu.

La Remuș ne dorim performanță, concretizată în promovarea în Liga a 3-a.

Meciul de sâmbătă a fost unul frumos, desfășurat pe o vreme bună, un teren bun, cu un joc aflat la discreția noastră în totalitate deși scorul nu ar sugera asta.

Echipa din Prundu a deschis scorul dar am egalat doar la 5 minute distanță prin Danciu; după alte 5 minute am preluat conducerea prin golul înscris de Gelu Ghețu, în urma unei lovituri de colț. 2-1 a fost scorul la pauză.

În repriza a doua am mai înscris un gol, prin Danciu și în ultimele 3 minute de joc cei de la Prundu au redus diferența de goluri, înscriind un gol dintr-un ofsaid evident. 3-2 pentru Energia Remuș fiind scorul final.

Noul nostru antrenor este Cristian Roșca; în meciul de sâmbătă acesta a introdus în teren pe:
Rotaru, Gelu Ghețu, Nedelea, Pană, Androne, Marcu, Roșca, Gaură, Ceaușu, Vrabie, Danciu.
După pauză au mai intrat Stanciu, Buzea, Guțu și Silvăstru.

Această primă victorie vrem să o dedicăm (să-i facem părtași la bucuria noastră) jucătorilor absenți și anume Tudor Ghețu, Andrei Preda, Andrei Ivan, George Lărgean și Trăistaru George precum și sponsorilor noștri care ne susțin necondiționat în ceea ce ne-am propus”, a încheiat Ionel Rădoi, cu vădită bucurie în glas.