Rezultate şi clasament Liga 4 Giurgiu, etapa a 16-a

Rezultate şi clasament Liga 4 Giurgiu, etapa a 16-a
Rezultate şi clasament Liga 4 Giurgiu, etapa a 16-a

Sâmbătă, 28 martie, s-au desfăşurat meciurile din etapa a 16-a a Campionatului judeţean de fotbal, Liga a IV-a Giurgiu.

A fost o etapă fără multe surprize, disputată pe o vreme câinoasă, neprielnică pentru fotbal însă atâta vreme cât dragostea e mare, nici jucătorii şi nici suporterii nu au fost afectaţi (prea mult!).

În seria Sud, tunarii din Malu au avut o misiune uşoară, chiar dacă au jucat în deplasare, echipa din Vărăşti nefăcându-le mari probleme.
Liderul seriei Sud, echipa din Izvoarele, a câştigat în deplasare, la Prundu, având, de asemenea, o misiune uşoară.
La Călugăreni, în derbyul etapei, gazdele au făcut meci egal, cele două echipe urmărindu-se în continuare în clasament.
Dunărea Giurgiu nu a mai reuşit să reediteze victoriile din primele două etape, pierzând în deplasare în vreme ce celaltă “Dunăre” a obţinut victoria pe teren propriu.

În seria Nord egalul făcut de zmeii din Ogrezeni şi victoria Mihăileştiului au schimbat configuraţia în prima parte a clasamentului, lider devenind după această etapă echipa din Mihăileşti.
Echipa din Buturugeni, aflată pe locul 5 in clasament, a făcut scorul etapei, 6-0 cu Naipu.
Echipa din Bolintin a pierdut in deplasare şi a coborât în clasament în timp ce Floreştiul care a câştigat acasă, a urcat, fiind acum în spatele echipei din Bolintin.
Petrolul Roata şi Inter Yorile îşi păstrează locurile în clasament.

Concluzionând, nu a fost o etapă cu prea multe surprize; marele inconvenient l+a constituit vremea nefavorabilă, de sfârşit de toamnă târzie şi nu de primăvară timpurie, aşa cum arată calendarul.

Iată rezultatele complete, înregistrate în etapa a 16-a, în cele două serii:
Seria NORD
ACS Petrolul Roata Cartojani – CS Zmeii Ogrezeni: 1 – 1
AS Silver Inter Zorile – AS Olimpia Mîrşa: 4 – 1
AS Buturugeni – FC Naipu: 6 – 0
AFC Avântul Floreşti – FC Bolintin Malu Spart: 2 – 0
AS Crevedia Mare – CS Argeşul Mihăileşti: 0 – 1
AS Luceafărul Trestieni – AS Unirea Cosoba: 3 – 4
AS Voinţa Podişor – a stat

Seria SUD
AS Spicul Izvoru – AS Progresul Valea Dragului: 5 – 1
AS M.V. Călugăreni – AS Viitorul Vedea: 2 – 2
AS Prundu – CS Unirea Izvoarele: 0 – 2
AS Argeşul Hotarele – CSM Dunărea Giurgiu: 4 – 1
AS Dunărea Oinacu – AS Real Colibaşi: 2 – 1
AS Real Vărăşti – AS Arsenal Malu: 1 – 3
AS Voinţa Slobozia – a stat

Şi clasamentul, după etapa a 16-a a Campionatului judeţean Giurgiu

Clasament seria Sud, dupa etapa 16
Clasament seria Sud, dupa etapa 16

 

Clasament seria Nord, dupa etapa 16
Clasament seria Nord, dupa etapa 16

Puteţi accesa aici Clasamentul şi Rezultatele (sau urmând linkuri aflate in Meniul de sus).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.