Rezultate şi clasament Liga 4 Giurgiu, etapa a 18-a, 2 aprilie

Etapa 18 Giurgiu
Giurgiu (Foto: Florin Raducu)

Etapa a 18-a Ligii a 4-a Giurgiu s-a desfăşurat sâmbătă, 2 aprilie, pe o vreme cu mult soare și vânt la fel de mult.

În Seria Sud, Dunărea Giurgiu a învins pe Voința Slobozia cu 7-2, acasă. Golurile giurgiuvenilor au fost marcate de Adrian Cristea, Ionuț Fluerică, Adrian Grigore

Arsenal Malu a învins fără probleme pe Argeșul Hotarele, 7-1 pe teren propriu și își continuă cursa de urmărire a liderului. Golurile celor din Malu au fost marcate de Alin Damian, 2, Silviu Radu, Alex Jelescu, Mario Gheorghe, Gabi Radulescu, Mihai Danciu.

Unirea Izvoarele a obținut o victorie valoroasă la Valea Dragului, 4-1, acolo unde echipa locală, în formă bună în ultima perioadă, s-a văzut nevoită de această dată să recunoască superioritatea oaspeților. Meciul a fost foarte disputat, cu ambiții de ambele părți. Pentru Izvoarele au înscris Vrabie Mugurel, 3 goluri și Ciaușu Aurel.

Ordinea primelor trei locuri în Seria Sud rămâne neschimbată după cum neschimbată rămâne și lupta între cele trei echipe fruntașe dar nici Mihai Bravu nu se lasă!

În Seria Nord, Avântul Floreşti – Petrolul Roata 2-1. A fost un meci pe viață și pe moarte, un meci în care s-a dovedit că fotbalul greșeala așteaptă și că cei fricoși nu au ce căuta în acet sport. Oaspeții au condus până în minutul 88; au tras de timp și de scor și au fost egalați în minutul 88. Mai mult de atât, în minutul 90 primit și al doilea gol și toate speranțele li s-au năruit. Dacă nu joci fotbal, jocul pe care-l faci te pedepsește.

Voința Toporu a câștigat în deplasare la Mârșa, 4-3, după un joc bun, adăugându-și puncte valoroase în . Pentru cei din Toporu au marcat Barbu Leonard, 2 goluri și Rada Florentin, 2 goluri.

Mihăileștiul a pierdut pe teren propriu, spre disperarea suporterilor; echipa din Tântava a produs o mare surpriză dar și multă supărare la Mihăilești, în această etapă.

Iată rezultatele complete, înregistrate în cea de-a 18-a etapă, în cele două serii:

Şi clasamentul în cele două serii:

Puteţi vedea, urmând linkurile, Clasamentul SUD, Clasamentul NORD şi Rezultatele, linkuri aflate şi în Meniul de sus.
PS. Rezultatele sunt centralizate cu ajutorul prietenilor de pe Fb, cărora le mulţumesc.