ACS Pro Giurgiu a făcut spectacol la Călugăreni

ACS Pro Giurgiu a reușit sâmbătă o victorie împotriva echipei M.V Călugăreni, victorie care, chiar și doar prin dimensiunea scorului, a subliniat valoarea celor de la ACS Pro.

Întarită puternic în această iarna, Pro Giurgiu și-a demolat adversarul încă din prima repriză.

Pe rând Trupina Alin (x2), Crîșmariu Alexandru (x3), Ruse Marius și Rotaru Dan au făcut ca în minutul 43 tabela să arate 7-0 în favoarea echipei din municipiu.

Până la pauză echipa din Călugăreni a redus din diferență iar în primul minut din repriza secundă scorul a devenit 7-2.
A fost doar un foc de paie, echipa din municipiu nu a mai forțat iar meciul s-a încheiat cu scorul de 7-2.

În urmatoarea etapă ACS Pro Giurgiu joacă “acasa” împotriva “gazdei” Dunarea Oinacu! (Terenul oficial al ACS Pro este cel din Oinacu).