Astra s-a calificat in sferturile Cupei Ligii

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast, invingand vineri, în deplasare, cu scorul de 4-1 (2-0), formaţia FC Braşov, într-un meci din optimile competiţiei.

Desi parerea multora este ca aceasta competitie, Cupa Ligii s-a nascut moarta (dovada este si numarul mic de spectatori prezenti la meci, circa 400), orice victorie este buna, chiar si pentru palmares.

Pentru Astra au înscris Fatai, in minutele 12 si 28, Takayuki in minutul 63 şi Budescu in minutul 67.

Partida s-a desfasurat pe stadionul Tineretului din brasov, la ea neasistand mai mult de 400 de spectatori.

Pentru calificarea in sferturile Cupei Ligii Astra va primi 25.000 de euro; sferturile sunt programate pe 13 decembrie.

Echipele au fost:
FC Braşov: Iacob – Vagner, D. Santos, Machado, Serginho (Barna ’29) – M. Constantinescu (Popa ’70), B. Madeira, C. Munteanu, Aganovici (L. Ganea ’60) – C. Cristea – Buga. Antrenor: Cornel Ţălnar
Astra Giurgiu: Coman – Yahaya, Găman, Oros, J. Morais – Enache, Laban, Takayuki, De Amorim – Budescu (Cristescu ’77), Fatai (Ioniţă ’70). Antrenor: Daniel Isăilă