Astra s-a calificat în sferturile Cupei României

Astra - Chindia: 2-0
Astra – Chindia: 2-0 (Foto: Costel Nicolae)

Astra Giurgiu a învins pe Chindia Târgoviște cu 2-0 și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Partida s-a desfășurat joi, 30 noiembrie, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu.
Golurile partidei au fost marcate în prelungiri.
Chindia Târgoviște este echipă de Liga a II-a.

Golurile au fost marcate de Silviu Balaure, în minutul 111 și Bogdan Chipirliu, în minutul 115.

Astra a avut și câteva ocazii uriașe de gol însă din păcate acestea nu au fost fructificate.
Astrei i-a fost refuzat și un penalty, în ultimul minut de joc (120+1).

Meciurile din sferturile de finală sunt programate în prima parte a anului viitor, pe 27-28 februarie sau 1 martie.

Astra Giurgiu este finalista ediției trecute a competiției Cupa României.