Cam frig afară dar ne-a încălzit victoria!

Cam frig afara dar ne-a incalzit victoria

Viitorul Puieni a învins pe AgriAngel Grădiștea cu 5-4 duminică, 25 noiembrie, în etapa a 13-a a Seriei Sud a Ligii a 5-a Giurgiu, într-un meci în deplasare.

După această etapă Viitorul Puieni se află pe locul 7, cu 20 de puncte iar AgriAngel Grădiștea pe locul 14, cu 12 puncte. Mai sunt de disputat două etape din tur în această serie.

”Am întâlnit azi în deplasare echipa AgriAngel Grădiștea, o echipă bună, ambițioasă, care a cedat greu punctele”, mi-a spus Marius Iorga, antrenorul celor din Puieni.
Cu un lot decimat de lipsuri și accidentări, cu doar 11 jucători în teren și subsemnatul pe bancă, pregătit să intru în teren la nevoie pe orice post, pentru a-mi ajuta echipa… Nu a fost nevoie de această dată.

Am început bine, deschizând scorul prin Gabriel Grădinaru; Mihai Ciobanu a majorat la 2 dar gazdele ne-au egalat așa că la pauză era 2-2.
După pauză am intrat în teren și mai hotărâți și am zis că nu vom ieși decât ca învingători!

Am făcut 5-2, Mihai Ciobanu reușind să înscrie încă două goluri iar Adrian Dinu a închis tabela.
Relaxarea noastră de pe final a permis gazdelor să înscrie de două ori așa că scorul final a fost 5-4 pentru noi.

Toți jucătorii noștri merită felicitări pentru jocul prestat; suntem foarte mulțumiți că am legat trei victorii și ne propunem ca în cele două etape care au mai rămas de jucat din tur să câștigăm cât mai multe puncte, apoi vom mai vedea.
Sperăm să le jucăm și pe acestea atâta vreme cât timpul este relativ bun, cu temperaturi pozitive.”