Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu: 0-0

Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu: 0-0

Astra Giurgiu a terminat la egalitate partida cu Gaz Metan Medias, 0 – 0, disputata vineri seara pe stadionul din Medias, intr-un meci contand pentru etapa a 30-a a Ligii I de fotbal.

In urma acestui egal si a victoriei Petrolului la Timisoara, Astra coboara pe locul 3 in clasament, la un punct in urma Petrolului si la 8 puncte in urma Stelei (care, la scrierea acestor randuri, are un meci mai putin), nemaiavand practic nicio sansa la titlu.

A fost un meci modest pentru echipa din Giurgiu, fara prea multe ocazii de gol; o mare ocazie de a inscrie a fost ratata de William De Amorim in minutul 44.
Se poate spune ca Astra a avut totusi sansa, facand un egal, tinand cont de mult mai multele ocazii de gol ale gazdelor, ratate insa.

In tur Astra a castigat cu 3 – 1 partida cu cei din Medias.

La finalul partidei, patronul Astrei a declarat ca este foarte nemultumit de prestatia echipei giurgiuvene, cea mai mare suparare avand-o pe Yazalde care, dupa spusele sale, nu este cel mai bun varf de atac pentru Astra.

Echipele au fost:
GAZ METAN: Plesca – Zaharia, Trtovac Muth, Buzean – Todea, Tahar – Munteanu, Fl. Dan (Antici ’90+2), Llullaku (Avram ’83) – Robertson (Bawab ’56). Antrenor: Cristi Dulca.
ASTRA GIURGIU: Lung – Matel, Ben Youseff, Gaman, Morais – Yahaya, Seto – Cristescu (Budescu ’46), Yoda (Iorga ’70), Yazalde – De Amorim (Ivanovski ’82). Antrenor: Florin Marin.