În etapa aceasta am avut o deplasare ușoară, fără probleme!

Real Colibasi

Real Colibași a învins pe AS MV Călugăreni cu 2-0 sâmbătă, 11 noiembrie, în etapa a 11-a a Seriei Nord a Ligii a 4-a Giurgiu.

După această etapă echipa din Colibași a urcat un loc în clasament, fiind acum pe 6, cu 16 puncte; echipa din Colibași este la egalitate de puncte cu celelalte două echipe dinaintea sa însă la 5 puncte de podium și cu un joc în plus.
Călugăreniul își vede liniștit de locul său, ultimul în serie, cu doar 3 puncte.

”Azi am avut o deplasare ușoară, după cum se vede în rezultat dar și în clasament”, mi-a spus după meci Marius Alexe de la Real Colibași.
”Ne-am deplasat la Călugăreni cu gândul de a câștiga cele trei puncte puse în joc… și le-am câștigat.

Am avut un început bun de repriză și am reușit să deschidem scorul apoi să-l majorăm așa că la pauză am intrat cu 2-0 pentru noi.

2-0 a fost și la finalul partidei. Am muncit pentru acest rezultat și pentru a ne îndeplini obiectivul – câștigarea celor 3 puncte.
A trebuit să facem față intrărilor foarte tari ale gazdelor, una dintre aceste intrări soldându-se cu un cartonaș roșu acordat unui jucător de-al lor.

Victoria de azi este valoroasă și prin faptul că a fost obținută pe un teren cu care noi nu suntem obișnuiți, un teren mult prea departe de Liga a 4-a, un teren mai mult islaz comunal, un teren departe cu mult față de al nostru, din Colibași.

Dar, până la urmă am jucat pe același teren și în condiții egale noi ne-am dovedit a fi mai buni.
Sunt trei puncte valoroase câștigate azi și sperăm să le urmeze multe altele astfel încât la finalul campionatului să ne clasăm pe un loc cât mai bun, de dorit chiar pe podium”, mi-a mai spus Marius Alexe de la Real Colibași.