Mai e puțin și începe! Vrem să fim în cea mai bună formă!

Unirea izvoarele - AS Iepuresti: 4-2
Unirea izvoarele – AS Iepuresti: 4-2

CS Unirea Izvoarele a învins pe AS Iepuresti cu 4-2 într-un amical disputat sâmbătă, 19 august, pe terenul din Izvoarele.

Iepureștiul, echipa nou promovată în Liga a 4-a, a abordat partida cu mare ambiție și dorință de joc, meciul în compania echipei din Izvoarele fiind un adevărat test înainte de începerea campionatului.

Echipa din Izvoarele se află la al patrulea amical desfășurat în această perioadă de pregătire și, din spusele unora, nu are de gând să se oprească!

”Mai este puțin și începe campionatul așa că vrem să fim în cea mai bună formă atunci când se va da startul”, mi-a spus Marius Iorga, antrenorul celor din Izvoarele.

”Am întâlnit azi (sâmbătă, 19 august, n.red.) o echipă foarte ambițioasă, o echipă care va face o figură frumoasă în această ediție de campionat, după părerea mea.

Partida s-a disputat de la ora 18.00, oră la care a fost foarte cald…
Am avut și unele absențe din echipă însă ne-am mobilizat bine și la final am ieșit învingători.

Am deschis scorul prin golul lui Dan Preoteasa; Gabriel Grădinaru a majorat la 2 avantajul nostru.
Acela a fost momentul în care, mulțumiți oarecum de scor (deși într-un amical scorul nu are prea mare importanță) dar și toropiți de căldură am redus motoarele, fapt ce a permis oaspeților să înscrie.

După pauză am mai marcat de două ori prin Alin Cazacu și partida s-a încheiat cu 4-2 în favoarea noastră.

Și această partidă a fost un bun prilej pentru a ne verifica nivelul de pregătire; am jucat un fotbal bun, în compania unei echipe bune, căreia îi mulțumim pentru amabilitate și fairplay.
Sper să facem o figură foarte bună în ediția de campionat care va începe peste câteva zile”.