Ne-am dorit să începem neapărat cu o victorie! Și am reușit!

Real Colibasi - Viitorul Vedea: 3-1
Real Colibasi – Viitorul Vedea: 3-1

Real Colibași a învins cu 3-1 pe Viitorul Vedea într-o partidă desfășurată sâmbătă, 17 martie, în etapa a 16-a a Seriei Sud a Ligii a 4-a Giurgiu, prima etapă din retur.

În urma acestei etape Real Colibași este pe locul 8 în Seria Sud, cu 20 de puncte; partida în sine dar mai ales victoria din aceasta a fost privită ca o relansare pentru echipa din Colibași, având în vedere că ultimele trei partide din tur au fost tot atâtea eșecuri.

Viitorul Vedea se află pe locul 12 în Seria Sud, cu 9 puncte dar echipa pare a fi cu totul alta față de cea din tur, după cum mi-au spus câțiva dintre cei care au văzut meciul de sâmbătă.

”Azi am disputat prima etapă a returului în compania echipei Viitorul Vedea, o echipă schimbată total față de cea întâlnită de noi în tur”, mi-a spus Marius Alexe de la Real Colibași.

”Vremea a fost splendidă, tocmai bună pentru fotbal.
Ne-am dorit foarte mult această victorie. Am intrat în teren doar cu gândul la cele trei puncte puse în joc… Și a fost aproape bine până în minutul 40, atunci când oaspeții au reușit să deschidă scorul, pe fondul unei neînțelegeri dintre doi jucători de-ai noștri.

Ne-am revenit repede însă și până la pauză am reușit să egalăm, prin golul marcat de către Tilă.
După pauză am intrat în teren cu câteva schimbări făcute în componența echipei de către antrenorul nostru Nacae, schimbări care s-au dovedit a fi de bun augur.
Am reușit să majorăm scorul prin căpitanul nostru, Victor Ivan iar spre finalul partidei am mai înscris încă un gol, prin Ionuț Mateescu, intrat după pauză și care a marcat la primul contact cu balonul.

Scorul final a fost 3-1 pentru noi în partida cu Viitorul Vedea, o victorie frumoasă, o victorie care contează foarte mult pentru moralul întregii echipe, dându-ne speranțe și pentru altele în meciurile care le vom disputa.

Etapa viitoare avem un meci foarte greu, cu Energia Remuș, o echipă bună dar mai ales foarte ambițioasă, care își dorește victoria cel puțin la fel ca și noi… Balonul e rotund, șansele sunt ale celor care și le joacă așa că vom aborda partida cu încredere și fără complexe, sperând într-o victorie”, mi-a mai spus Marius Alexe de la Real Colibași.