Ne-am temut puțin dar s-a dovedit că temerea noastră a fost constructivă și cu folos!

Bolintin Vale - o ECHIPA!
Bolintin Vale – o ECHIPA!

Bolintin Malu Spart a învins cu 5-0 pe Rapid Clejani în deplasare, în etapa a 3-a a Seriei Nord a Ligii a 4-a Giurgiu la fotbal.

Echipa din Bolintin Vale este la cea de-a treia victorie și cu golaverajul foarte bun se află pe primul loc în serie deși, continui să spun, clasamentul este neconcludent în acest moment, după doar 3 etape disputate. Dar așa arată, cu Blintin Vale pe primul loc și nu avem ce-i face!!

După partidă am stat de vorbă cu vechiul meu prieten, Alexandru Pricopie (numai cu oficiali AJF stau de vorbă în ultima vreme, m-am ajuns!!!), rugându-l să-mi spună câteva cuvinte despre echipa Bolintin Vale și despre meciul în sine, evident; iată ce mi-a spus Alex:

”Meciul împotriva celor de la CS RAPID CLEJANI pentru mine a fost o temere foarte mare din trei considerente: prima deplasare pentru echipa noastră, un meci impotriva unei echipe care obținuse toate cele 6 puncte și cel mai important, absența lui Florin Anghel – antrenorul echipei, plecat cu familia în concediu.

Mă așteptam la un joc puțin dezordonat din partea echipei noastre, însă Alex Pădurețu, căpitanul echipei noastre a reușit, prin experiența sa, să țină echipa concentrată și compactă.

Primele 15 minute nu ne-au fost favorabile, greșind destul de mult si dând ocazia adversarului să-și creeze cateva faze importante.
Din minutul 20, am reușit să intrăm și noi în joc, deschizând scorul prin Gheorghiu Dragoș, cel care a fructificat din demi vole pasa venită excelent de la Pădurețu.
A fost golul care ne-a dat încrederea necesară; băieții au început să paseze foarte bine și ne-am majorat avantajul destul de rapid prin Iordache Paul.

Până la pauză echipa noastră a mai marcat o dată prin Constantin Alexandru, după o centrare reușită a lui Zuluf.
La pauză, fiind ajutați de scor, Pădurețu a ales să rămână pe bancă ca să poata ghida băieții mai bine.

Repriza secundă am început-o bine, am dominat jocul majoritatea timpului și am mai înscris de două ori până la final, prin noul coleg Iancu Laurențiu.

Dedicăm victoria noastră tuturor bolintinenilor, lui Florin Anghel și în mod special fetiței căpitanului nostru, care poarta numele Maria”.