”Nu merităm să fim nici măcar în primele 15 echipe din campionat…”

Astra - FCSB: 0-3
Astra – FCSB: 0-3

”La modul cum ne-am prezentat în această seară nu merităm nici să fim în primele 15 echipe ale campionatului”, a declarat Dani Coman după meciul Astrei cu FCSB.

Astra Giurgiu a pierdut cu 0-3 partida cu FCSB desfășurată luni, 16 aprilie, în etapa a 5-a a play-off-ului Ligii I la fotbal.

După jocul prestat în această partidă din partea Astrei alte 2-3 goluri primite nu ar fi mirat pe nimeni; nici ofensiva, nici defensiva nu funcționează cum trebuie în acest moment la Astra (păreri de spectator!).

Deși este evident că Astra suferă la capitolul formă este surprinzător că suporterii giurgiuveni au scandat la pauză numele lui Edi Iordănescu.

Golurile au fost marcate de către Gnohere, dintr-un penalty discutabil, Man și Pintilii
Florentin Matei (Astra) a ratat un penalty în minutul 90+1.

În acest moment Astra are 23 de puncte, în play-off având 3 înfrângeri și un egal, în 4 meciuri disputate; este pe locul 5.
FCSB are 41 de puncte, în play-off având 4 victorii și un egal, în 5 meciuri disputate.