Nu ne lăsăm deloc! Dacă tot s-a amânat campionatul, mai facem câte-o miuță!

Galaxia - Energia: 6-10
Galaxia – Energia: 6-10 (foto: Energia Remuș)

Cu doar două zile în urmă scriam despre un amical al Energiei Remuș, exprimându-mi părerea că este ultimul meci de pregătire înainte de reluarea campionatului…

Dar n-a fost să fie așa, ba chiar mi s-a atras atenția (discret, desigur, pe rețelele sociale) că: ”vedeți că nu ați avut dreptate”!

”Ba chiar am jucat o partidă de zile mari, o partidă cu ”galacticii” Bucureștiului”, mi-a zis Marius Iorga;
”Profităm că s-a amânat reluarea campionatului și am mai jucat un meci de pregătire.

Am căutat un teren bun și ne-am oprit la Chiajna, pe terenul sintetic, unul excepțional, unde am desfășurat o partodă în compania mai vechilor noștri prieteni de la galaxia București.

Galacticii ne-au luat tare de la început, au deschis scorul și cam prin minutul 30 au ajuns la 4-1; au jucători buni, valoroși, ca Romeo Pădurețu, de exemplu.
Chiar dacă nu mai sunt toți chiar foarte tineri împreună formează o echipă cu multă experiență.
A fost 4-3 la pauză, pentru Galaxia.

În pauză ne-am zis că nu se poate să plecăm învinși de la Chiajna, ar fi păcat de drumul făcut; în repriza a doua la noi a intrat mister Cristian Roșca, cel care, ca un adevărat maestru, a dat 3 asisturi fructificate de către atacanții noștri.

Pentru noi au marcat: Mihai Danciu (3), Iulian Mărgărint (2), Mugurel Vrabie (2), Cătălin Mavrodineanu, Nikolas și Ionuț Dragomir.
6-10 a fost scorul final în partida Galaxia București – Energia Remuș.

Din cauza serviciului fiecăruia am fost doar 13 în lotul de la Chiajna dar, pe ansamblu, partida a fost o bună ocazie de pregătire înaintea returului de foc care ne așteaptă.
Ne dorim din tot sufletul să jucăm în play-off!”, mi-a mai spus Marius Iorga de la Energia Remuș.