O victorie muncită, într-un meci dificil

Inca o victorie pentru Real Colibasi

Real Colibași a învins cu 4-3 pe Adunații Copăceni sâmbătă, 14 aprilie, într-un meci din etapa 22 a Seriei Sud a Ligii a 4-a Giurgiu la fotbal.

Partida a fost una disputată, ambele echipe creându-și reciproc probleme pe tot parcursul meciului; în final, cu o diferență minimă de scor învingătorii au fost cei din Clejani.

În urma acestei etape Real Colibași se află pe locul 6, în urcare, cu 29 de puncte din 19 meciuri disputate iar Adunații Copăceni staționează pe locul 4 dar pierde puncte prețioase, având acum 31, din 17 meciuri.

”Am întâlnit azi o echipă bună, o echipă care ne-a creat probleme pe toată durata partidei și care a și reușit să deschidă scorul”, mi-a spus Marius Alexe de la Real Colibași.
”Golul primit a fost ca un duș rece care ne-a făcut să ne concentrăm și am reușit să egalăm cu un voleu implacabil, din 11 metri, al lui Mangealac.

George Pițurcă a marcat cel de-al doilea gol al nostru, cu un șut imparabil de la circa 16 metri; am fi putut majora scorul dar Mihai Barbu a ratat o ocazie imensă iar lui Mangealac bara i s-a opus la marcarea celui de-al doilea gol al său.
2-1 a fost scorul la pauză.

În repriza a doua un jucător de-al nostru a primit cartonaș roșu și la puțin timp, în minutul 70 aproximativ, am fost egalați.
Dar situația a devenit egală și la numărul de cartonașe roșii, arbitrul eliminând și un jucător de la Adunați.
Mangealac a mai înscris de două ori, 4-2 fiind scorul până în minutul 90 când o greșeală copilărească a portarului nostru a dus la înscrierea celui de-al treilea gol al oaspeților.
4-3 a fost scorul final, spre bucuria noastră dar și a suporterilor prezenți la teren.

Săptămâna viitoare avem un meci relativ ușor, cu Frăteștiul, dar pe care nu îl tratăm cu superficialitate ci îi acordăm aceeași atenție ca tuturor celorlalte astfel încât să obținem un rezultat bun.
De asemenea mai urmează și un al doilea meci în care sperăm să câștigăm, cu Izvoarele, o echipă bună dar de care nu ne speriem!”