Rezultate și clasament, etapa a 13-a a Ligii a 5-a Giurgiu, 24 noiembrie

Clasamentul Seriei Sud a Ligii a 5-a Giurgiu la final de tur

Etapa a 13-a a Ligii a 5-a Giurgiu la fotbal desfășurată duminică, 24 noiembrie, a avut parte de o vreme urâtă, cu frig și burniță pe terenurile din județ.

În Seria Sud a fost ultima etapă a turului acestei ediții de campionat.

În Seria Sud Bujorul Vlad Țepeș ”a terminat” pe Viitorul Puieni după doar 17 minute de joc, la scorul de 2-0; cei din Puieni au venit cu 7 oameni, au ratat spectaculos o ocazie uriașă, mingea lovind bara. În minutul 17 un jucător de la Puieni ”s-a accidentat” și meciul a fost oprit, oaspeții rămânând în 6 oameni.
Agro Gold Vlad Țepeș este campioana de toamnă a Seriei Sud a Ligii a 5-a Giurgiu, echipa din Vlad Țepeș dorindu-și cu ardoare să promoveze în Liga 4.

Agri Angel Grădiștea nici măcar nu s-a mai prezentat la meciul cu Viitorul Putineiu, echipă care câștigă cu scor de neprezentare, 3-0.

Scărișoara a avut azi un partener de antrenament în partida cu Olimpia Malu, scorul fluviu fiind cel care ar putea sugera asta; Scărișoara termină turul pe locul 5 iar Olimpia Malu pe locul 12.

În Seria Nord Mihai Vodă a ”reușit” doar un egal cu Sportul Pădureni, echipă dornică de victorie după 3 înfrângeri consecutive; cei din Pădureni au revenit spectaculos după ce au fost conduși cu 3-0. Mihai Vodă a coborât pe locul 3 iar Sportul Pădureni pe 7.

Stejarul Bulbucata a învins cu o diferență mare de scor pe Olimpia Mârșa și urcă pe locul 2 după această etapă. Dar…
…Tot respectul pentru Olimpia Mârșa care s-a prezentat la meci cu 8 jucători de câmp și a dus meciul până la final, neavând vreun moment intenția de a abandona. Bravo lor pentru un astfel de gest!

Cel mai mare scor a fost înregistrat în partida dintre Unirea Vânătorii Mici și Maxima Hobaia II, partidă în care s-au înscris 14 goluri, 13 dintre acestea de către cei din Vânători.

Iată rezultatele înregistrate în etapa a 9-a a Ligii a 5-a Giurgiu, în cele două serii: