Rezultate şi clasament Juniori A1 Giurgiu, etapa a 23/26-a, 6 mai

Clasamentul Seriei Nord Giurgiujuniori A1 după etapa 26

Etapa a 23/26-a a campionatului judeţean de Juniori A1 Giurgiu s-a desfăşurat sâmbătă, 6 mai, pe o vreme bună pentru fotbal.

Din cauza numărului diferit de echipe din cele două serii numărul etapei este diferit.

În Seia SUD nu s-au înregistrat rezultate surprinzătoare; singura surpriză, dacă o putem numi așa, este numărul mic de goluri înscrise de cei din Mihai Bravu.

În Seria NORD la Florești s-a jucat o singură repriză, terminată cu 10-0; după pauză cei din Zorile nu au mai avut oameni suficienți de introdus în teren așa că arbitrul a oprit, regulamentar, partida.

Luceafărul Trestieni a câștigat fără probleme partida cu Viitorul Tântava dar scorul meciului nu a fost cel mai mare înregistrat în această etapă.

Cele mai multe goluri le-au dat cei din Bolintin Deal, 19, făcând golaveraj cu echipa din Joița, trăgând speranța că poate și golurile multe le vor fi de folos în cursa pentru un loc în play-off.

Zorile și Mârșa își văd liniștite de locurile lor, ultimul și penultimul; nu au de ce să își facă griji căci la juniori aceste locuri nu înseamnă automat retrogradarea (deși Mârșa este și la seniori pe ultimul loc)!!

Voi încerca să realizez cât mai multe cronici ale meciurilor așa că în această pagină voi prezenta doar rezultatele și clasamentul.
Urmăriți linkurile recomandate și veți găsi toate informațiile despre clasament și rezultate în format interactiv.

Pe Sportulgiurgiuvean.ro mai găsiți doar clasamentele; restul articolelor vor apărea aici, pe Giurgiu OnLine.

Iată rezultatele înregistrate în etapa a 23/26-a a Campionatului județean de juniori A1 Giurgiu:

Seria NORD (etapa 26)
AFC Avântul Floreşti – AS Silver Inter Zorile: 10 – 0 (o repriză)

Clasamentul Seriei Sud juniori A1 Giurgiu, dupa etapa 23

Puteţi vedea detalii despre clasamente urmând linkurile, Clasament Juniori A1 SUD, Clasament Juniori A1 NORD şi despre meciuri şi Rezultate Juniori Sud, Rezultate Juniori Nord, linkuri aflate şi în Meniul de sus.

PS. Rezultatele sunt centralizate cu ajutorul prietenilor de pe Fb, cărora le mulţumesc.
Precizez că aceste rezultate sunt puse în acord cu cele oficiale, publicate de AJF.