Unirea Izvoarele a susținut (cu succes) primul amical; 4-1 cu Adunații Copăceni

Echipa din Izvoarele

Unirea Izvoarele a învins cu 4-1 pe AS Adunații Copăceni în primul amical desfășurat în etapa de pregătire dinaintea reluării campionatului județean.

Partida s-a desfășurat sâmbătă, 29 iulie, pe terenul celor de la Adunații Copăceni și a fost urmărită cu interes de câțiva curioși să vadă echipa din Izvoarele la treabă, cu o nouă conducere tehnică și un lot întărit.

Vremea nu a fost tocmai propice pentru fotbal iar ora de desfășurare a partidei, 11.00, a fost una cu care cei din liga a 4-a nu sunt obișnuiți; în schimb terenul a fost foarte bun.

Primul gol al partidei a fost marcat de oaspeți, prin I. Buduru; 1-0 a fost și la pauză.

După pauză cei din izvoarele s-au dovedit mai motivați, interesați de joc, dovedind că sunt foarte hotărâți să facă o figură cât mai bună în campionat.
C. Mavrodineanu a înscris al doilea gol al oaspeților, cu un șut superb de la circa 25 de metri, mingea trecând foarte aproape de vinclu.

Gazdele au înscris un gol, golul de onoare de fapt, căci cu acela au rămas.
Buduru a mai înscris de două ori și scorul final a fost de 4-1 pentru Unirea Izvoarele.

Amicalul de azi a fost unul util ambelor echipe, fiecare dintre ele făcându-și o primă impresie asupra stării fizice și tehnice a jucătorilor.
Concluzia celor din Izvoarele a fost că mai au de muncă la capitolul pregătire fizică dar și omogenitate a lotului, mai ales că, așa cum spuneam, au câțiva jucători noi în acest sezon.

Unirea Izvoarele azi a fost: Preoteasa, Barcan, Mihalache, Roșu, Neamțu, Netotu, Călin, Preoteasa D., Mareș, Grădinaru, Buduru, Mangeac, Mavrodineanu, Croitoru, Stoichiță, Surcel, Nidelea, Cioacă.
Au lipsit din lot azi: Alin Cazacu și Mărgărint Macașoi Iulian Florin.
Antrenori: Marius Iorga și Alin Arsenie.